Moje konto Moje konto

Aromaterapia

1 2 3 4 ... 7 8 9

Zapach nie ma kształtu, koloru ani cech fizycznych, ale może uchwycić chwilę lub zatrzymać człowieka na zawsze".

John Galliano

Aromaterapia jest znaną od wieków dziedziną opartą na prozdrowowtnych właściwościach naturalnych olejków eterycznych. Pozyskiwane są one najczęściej z surowców roślinnych za pomocą destylacji z parą wodną. Ponad 2 tysiące roślin olejkodajnych znanych na świecie umożliwia tworzenie najrozmaitrzych kompozycji sprzyjających kondycji naszego ciała i ducha. Wspólną cechą naturalnych olejków eterycznych są ich właściwości antyseptyczne. Odpowiednio zstosowane olejki mogą przynieść ulgę w problemach z układem oddechowym, stanowią dodatek do żeli i maści, a tekże składnik perfum.

Prezentujemy Państwu wysokiej jakości olejki do aromaterapii, których receptura opiera się na starannie wyselekcjonowanych składnikach. Każdy z oferowanych olejków wykazuje zróżnicowane działanie, przy czym skutecznie relaksuje i odpręża. Kompozycje zapachowe mogą również poprawić samopoczucie, a w zależności od swojego przeznaczenia pomagają w złagodzeniu objawów zmęczenia i stresu. Aromaterapeutyczne olejki pozytywnie wpływają zarówno na odprężenie organizmu, jak i ukojenie myśli. Łagodny wpływ przebadanych laboratoryjnie olejków sprawia, że są one regularnie stosowane w domach prywatnych, biurach, salonach kosmetycznych, czy w samochodzie. Mogą stanowić uzupełniający element profilaktyki zdrowia.

Zastosowanie olejków eterycznych

Oprócz wyżej wymienionych możliwości zastosowania olejków dużą popularnością cieszy się także przygotowywanie kąpieli z dodatkiem kilku kropli wybranego preparatu, czy wykonywanie z ich udziałem masażu rozgrzewającego. Taki zabieg relaksacyjny odpręża, łagodzi napięcie mięśni, a także pomaga w poprawie samopoczucia u osób z wyraźnymi objawami przeziębienia. Aromaterapia szczególnie polecana jest w okresie jesienno-zimowym, gdyż pomaga w zwiększeniu odporności organizmu, a także ułatwia oddychanie. Olejki eteryczne wspierają również proces walki z bezsennością i stresem, który niekorzystnie odbija się na zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Korzystanie z olejków eterycznych w warunkach domowych

Stosowanie olejków ma dobroczynne działanie na ludzki organizm. W wielu przypadkach aromaterapia w domu prowadzona jest nie tylko w czasie gorących, rozgrzewających kąpieli, ale także za pomocą odświeżaczy i nawilżaczy powietrza. Do akcesoriów ułatwiających rozprowadzanie kojącego aromatu należy także kominek do aromaterapii. Wystarczy nanieść kilka kropli na podgrzewacz, by już po chwili w całym pomieszczeniu roznosił się zapach wybranego olejku. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z ulotką producenta, gdyż niektóre tworzywa sztuczne mogą wchodzić w niekorzystną reakcję z olejkiem eterycznym i aromatycznymi kompozycjami.

Bogata oferta suplementów diety 

Oferujemy Państwu olejki, do których selekcji przykładamy ogromną wagę. To produkty przebadane, bezpieczne, zgodne z obowiązującymi normami, których wiarygodność opiera się również na licznych atestach i certyfikatach. Warto jednak zasięgnąć porady lekarza, aromaterapeuty lub kosmetologa przed zastosowaniem jednego z prezentowanych preparatów. W ten sposób wybór będzie nie tylko trafny, ale i skuteczny. W sklepie znajdują się także liczne suplementy ziołowe, które wspierają profilaktykę zdrowotną, jak również soki i syropy stosowane jako uzupełnienie zróżnicowanej diety. Duży wybór sprawi, że bez problemu znajdą Państwo produkt najlepiej odpowiadający osobistym potrzebom i oczekiwaniom.

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl