Moje konto Moje konto

Z jakiego powodu wypadają włosy? Jakie suplementy wzmacniające włosy wybrać, aby zapobiegać ich wypadaniu?

z_jakiego_powodu_wypadaja_wlosy_(1).jpg

Z jakiego powodu wypadają włosy? Jakie suplementy wzmacniające włosy wybrać, aby zapobiegać ich wypadaniu?

Wypadanie włosów w umiarkowanych ilościach jest związane z ich naturalnym cyklem wzrostu włosa. Dziennie tracimy ok 50-100 włosów, co jest zjawiskiem indywidualnym. Jednocześnie na skórze głowy powinny pojawiać się młode włosy w fazie wzrostu - baby hair. Taki proces jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem. Jeżeli jednak ilość utraconych włosów jest niepokojąco duża, należy ustalić z jakiego powodu wypadają włosy. Poznajcie najczęstsze przyczyny wypadania włosów, a także najpopularniejsze suplementy na zdrowe i piękne włosy.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów.

Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami zarówno związanymi z kondycją organizmu, trybem życia, dietą, jak i sposobem pielęgnacji.

Przyczyny utraty włosów mogą być dziedziczne, np. androgeniczne łysienie będące uwarunkowana genetycznie przyczyną utraty włosów u mężczyzn i kobiet. Inną przyczyną są zaburzenia hormonalne, polegające na zmianie poziomu hormonów, takie jak nadmiar dihydrotestosteronu (DHT) u mężczyzn, co może prowadzić do wypadania włosów. U kobiet hormonalne przyczyny wypadania włosów mogą być związane z ciążą, menopauzą lub zaburzeniami pracy tarczycy. Niedoczynność lub nadczynność tarczycy może wpływać na cykl wzrostu włosów, prowadząc do ich wypadania. Częstą przyczyną wypadania włosów jest niewłaściwa dieta. Braki w diecie, zwłaszcza niedobory białka, witamin i minerałów, mogą wpływać na zdrowie włosów.

Wypadanie włosów może być także związane z przyjmowaniem leków w trakcie terapii medycznych. Niektóre leki, w tym chemioterapia, mogą prowadzić do utraty włosów jako skutek uboczny. Ten stan ustępuje po zakończeniu leczenia.

Częstym powodem wypadania włosów są choroby skóry głowy. Zaburzenia skóry głowy, takie jak łojotokowe zapalenie skóry czy infekcje, mogą przyczyniać się do wypadania włosów.

Poszukując przyczyny wypadania włosów należy zwrócić uwagę nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na odporność organizmu na czynniki stresowe. Stres psychiczny może prowadzić do wypadania włosów. Wypadanie włosów związane ze stresem może być czasowe i zazwyczaj ustępuje po rozwiązaniu źródła stresu.

Niewłaściwe pielęgnowanie włosów również może doprowadzić do osłabienia cebulek włosowych i przyspieszyć wypadanie włosów. Zbyt częste mycie, używanie agresywnych produktów do pielęgnacji włosów, lub używanie gorących narzędzi do stylizacji, może osłabić włosy i prowadzić do ich wypadania.

Kiedy sięgać po suplement na wypadanie włosów?

Nadmierne wypadanie włosów jest niepokojącym zjawiskiem niezależnie od przyczyny osłabienia cebulek włosowych. Należy pamiętać, że utrata włosów może być związana z zaburzeniami w organizmie. Warto skonsultować z dermatologiem stan skóry głowy i skorzystać z porady lekarza., aby ustalić z jakiego powodu wypadają włosy.

Jeżeli przyczyną utraty włosów są niedobory w diecie lub sezonowe osłabienie, wtedy warto skupić się na uzupełnieniu składników odżywczych, witamin i minerałów. W takiej sytuacji może pomóc wizyta u dietetyka, a także włączenie do diety pokarmów mających korzystny wpływ na kondycję włosów, np. sok z pokrzywy, kasza jaglana, pyłek kwiatowy lub kolagen. Częstym wyborem w takiej sytuacji są suplementy diety na wypadanie włosów.

Co suplementować na wypadanie włosów? Ranking suplementów diety wzmacniających włosy.

Suplementy diety na wypadające włosy to najczęściej produkty w płynie lub w kapsułkach zawierające kompozycję witamin i minerałów, polecanych jako uzupełnienie diety osób pragnących zadbać o piękne i zdrowe włosy. Jakie suplementy na wypadające włosy są najpopularniejsze? Poznaj ranking na suplementów na włosy!

Suplementy z krzemem na zdrowe włosy i skórę głowy

Suplementy z krzemem to numer 1 w rankingu suplementów na włosy. Krzem jest minerałem, który ma wpływ utrzymanie zdrowych włosów, skóry i paznokci. Krzem odgrywa istotną rolę w produkcji kolagenu, który jest kluczowym składnikiem struktury włosów. Krzem jest zaangażowany w procesy, które wpływają na zdolność cebulek włosowych do produkcji nowych włosów, co może wspomagać wzrost włosów. Jednym z najczęściej wybieranych produktów z tej kategorii jest Krzem organiczny firmy Medica Herbs to suplement na włosy w kapsułkach, który ma czysty skład, dużą zawartość składnika aktywnego w porcji dobowej oraz przystępną cenę.

Suplementy z biotyną na poprawę kondycji skóry i włosów

Suplementy z biotyną. Biotyna, również znana jako witamina H lub witamina B7, jest często związana z utrzymaniem zdrowych włosów, skóry i paznokci. Biotyna odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczów, białek i węglowodanów, co ma wpływ na ogólną kondycję skóry i włosów. Biotyna jest zaangażowana w procesy metabolizmu keratyny, białka, które stanowi podstawowy składnik włosów. Odpowiednie spożycie biotyny może wspierać zdolność organizmu do produkcji nowych włosów. Biotyna może pomagać w utrzymaniu elastyczności włosów, co przyczynia się do zmniejszenia ich łamliwości. Preparaty z dodatkiem biotyny to częsty wybór wśród suplementów na wypadanie włosów. Jaki suplement na włosy z biotyną najczęściej wybieracie z naszej oferty? Biotyna QualiBiotin® 2500 mcg marki Aliness zdecydowanie prowadzi w rankingu suplementów na włosy z biotyną.

Suplementy z kolagenem na szybki wzrost włosów

Kolagen to białko strukturalne występujące w organizmach zwierząt, w tym w skórze, włosach, paznokciach i tkankach łącznych. Kolagen stanowi istotny składnik struktury skóry, w tym skóry głowy. Poprzez wpływ na elastyczność skóry, kolagen może pośrednio wspierać zdrowie mieszka włosowego. Ponadto kolagen pomaga w utrzymaniu nawilżenia skóry, co jest ważne dla zdrowia skóry głowy. Nawilżona skóra głowy sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów. Dzięki poprawie elastyczności skóry, kolagen może przyczynić się do zmniejszenia łamliwości włosów, a także paznokci. Suplementy z kolagenem mogą mieć postać proszku, kapsułek lub płynną. Najczęstszym wyborem naszych klientów jest Kolagen 10 000 mg 500ml Pharmovit, czyli kolagen w płynie, zawierający kompleksowe połączenie białka, witamin, minerałów i wyciągów ziołowych sprzyjających wzmocnieniu skóry, włosów i paznokci. Jeśli zastanawiasz się, co suplementować na włosy, aby były mocne i szybko rosły, weź pod uwagę kolagen w płynie.

Suplementy z cynkiem na stymulację wzrostu włosów

Cynk to pierwiastek śladowy, który odgrywa istotną rolę w wielu procesach biologicznych, w tym w utrzymaniu zdrowych włosów. Cynk jest zaangażowany w syntezę białek, w tym keratyny, która jest głównym składnikiem włosów. Wpływa to na utrzymanie struktury i elastyczności włosów. Cynk jest niezbędny do procesów podziału komórkowego, co obejmuje również komórki mieszka włosowego. Dostarczenie wystarczającej ilości cynku może wspomagać zdolność organizmu do produkcji nowych włosów - baby hair. Cynk pomaga regulować produkcję sebum, substancji wytwarzanej przez gruczoły łojowe w skórze głowy. Preparaty z cynkiem w postaci kapsułek są częstym wyborem, a pośród nich uwagę przykuwa suplement diety Cynk, miedź i ekstrakt z zielonej herbaty (EGCG) 60 kapsułek marki Skoczylas. Kompleksowe połączenie cynku z miedzią i ekstraktem z liści herbaty to suplement jaki warto wybrać na wypadające włosy.

Suplementy z siarką organiczną MSM na zdrowe i mocne włosy

MSM, czyli metylosulfonylometan, to organiczny związek siarki, który jest stosowany w suplementacji diety ze względu na korzyści zdrowotne jakie przynosi dla stawów oraz kondycji skóry. Siarka organiczna MSM może przyczynić się do poprawy zdrowia włosów poprzez udział w produkcji keratyny, utrzymanie właściwego nawilżenia skóry głowy, a także właściwości antyoksydacyjne. Siarka może pomóc w leczeniu niektórych problemów skórnych, takich jak łojotokowe zapalenie skóry, łupieżu czy łuszczycy, które mogą wpływać na zdrowie włosów.

Suplementy diety z siarką mogą występować w postaci tabletek, kapsułek lub w proszku. Najczęstszym wyborem jest właśnie produkt w postaci proszku MSM Siarka Organiczna 250g marki Aliness. Proszek wystarczy rozpuścić w wodzie lub soku i wypić w trakcie posiłku, zgodnie z zaleceniem producenta na opakowaniu suplementu.

 

Szeroki wybór suplementów na wypadanie włosów pozwala na dobranie preparatu do swoich potrzeb. Jeżeli zastanawiasz się, jakie suplementy na wypadanie włosów mogą uzupełnić twoją dietę, zapraszamy do konsultacji.

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl