Moje konto Moje konto

Klimakterium - jakie suplementy przy menopauzie wybrać?

klimakterium_suplementy_1_15.jpg

Klimakterium - jakie suplementy przy menopauzie wybrać?

Menopauza to naturalny proces fizjologiczny w życiu każdej kobiety, związany z ustaniem możliwości rozrodczych. Zanim to nastąpi w organizmie kobiety zachodzą zmiany poziomu hormonów - estrogenów i progesteronu. Na tym etapie poprzedzającym całkowite ustanie miesiączkowania, kobiety mogą odczuwać przykre objawy: zmęczenie, uderzenia gorąca, wzmożoną potliwość, a także drażliwość nerwową i zaburzenia snu. W tym czasie pomocne mogą okazać się zioła i suplementy na menopauzę.

Jakie suplementy przy menopauzie wybrać?

To często zadawane pytanie, na które producenci odpowiadają liczną gamą produktów. Najpopularniejsze są ziołowe suplementy na menopauzę z koniczyną czerwoną. Ziele koniczyny (Trifolium pratense) jest naturalnym źródłem izoflawonów, które strukturą przypominają estrogeny, a w związku z roślinnym pochodzeniem nazywa się je fitoestrogenami. Izoflawony z koniczyny czerwonej są wykorzystywane przy niedoborze estrogenów u kobiet w przypadku zaburzeń miesiączkowania lub przekwitania. Z tego powodu właśnie preparaty z koniczyną czerwoną poleca się jako skuteczne suplementy przy menopauzie. Warunkiem skuteczności herbat i suplementów z koniczyną czerwoną jest ich regularne przyjmowanie.

Dong Quai czyli dzięgiel chiński (Angelica sinensis) także jest polecanym suplementem na menopauzę. Korzeń tej azjatyckiej rośliny jest nazywany kobiecym żeń-szeniem, ponieważ korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną kobiet. Dong quai sprzyja uregulowaniu cyklu miesięcznego, łagodzi skurcze i łagodnie uspokaja, dlatego może przynieść ulgę przy bolesnych krwawieniach miesięcznych. Ponadto należy do grupy skutecznych suplementów przy menopauzie, głównie ze względu na łagodzenie objawów związanych z uderzeniami gorąca i zaburzeniami snu.

Suplementy na menopauzę mogą również posiadać wieloskładnikowe receptury. W takich kompleksach łączy się koniczynę czerwoną z innymi ziołami zawierającymi fitoestrogeny, takimi jak: pluskwica groniasta (Cimicifuga racemosa), kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum), szałwia lekarska (Salvia officinalis) czy chmiel zwyczajny (Humulus lupulus). W takich produktach złożonych skuteczność działania opiera się na synergii składników ziołowych.

Minerały i witaminy to również ważne składniki jakie suplementy na menopauzę powinny zawierać. Uzupełnienie w diecie witaminy D3, witaminy K, witamin z grupy B, oraz minerałów: wapnia, potasu czy też żelaza jest zalecane w związku ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia osteoporozy i nadciśnienia w czasie przekwitania. Polecane przy menopauzie suplementy najczęściej są wzbogacone o te składniki odżywcze, co zapewnia kompleksową profilaktykę zdrowia u kobiet w okresie klimakterium.

Na jakie suplementy przy menopauzie warto zwrócić uwagę?

Wybierając najlepszy suplement na menopauzę warto sprawdzić jego skład pod kątem ilości i jakości wyciągów ziołowych, witamin i minerałów w produkcie. Istotne są również zwrotne opinie o suplementach na menopauzę. W naszej ofercie dużym zaufaniem cieszą się produkty marki Aliness. Czerwona koniczyna Aliness to suplement na menopauzę w kapsułkach o czystym składzie, oraz dużej zawartości ekstraktu z koniczyny, standaryzowanego na zawartość izoflawonów. Równie pozytywne opinie ma suplement na menopauzę Dong Quai Swanson. W tym produkcie znajduje się sproszkowany korzeń dzięgiel chińskiego w kasułkach. Dla pań poszukujących ekologicznych suplementów diety doskonałą propozycją będzie produkt BeOrganic Menopauza. W tym preparacie znajduje się kompleksowe połączenie wyciągów z ekologicznych ziół: chmielu zwyczajnego, szałwii lekarskiej, kopru włoskiego oraz kory wierzby pospolitej. Na uwagę zasługuje również suplement na menopauzę Klimaktobon Bonimed. W tym produkcie znajduje się wysokiej jakości połączenie ekstraktu z kłącza pluskwicy groniastej oraz szyszek chmielu, co zapewnia skuteczne wsparcie dla pań w czasie klimakterium.

Menopauza - jakie suplementy i jaką dietę stosować w tym trudnym okresie?

Odpowiadając na pytanie, jakie suplementy przy menopauzie najlepiej się sprawdzą, nie sposób pominąć roli diety. Znaczenie ma ilość i jakość przyjmowanych posiłków. Kobietom wkraczającym w okres przedmenopauzalny poleca się przyjmowanie w diecie produktów bogatych w izoflawony, np. soja i produkty sojowe, ciecierzyca i soczewica czy orzeszki ziemne.

Badania naukowe wykazują, że korzyści dla zdrowia kobiet, może przynosić włączenie do diety pochodzącej z Peru wyjątkowej rośliny Maca (Lepidium peruvianum). Maca zaliczana jest do superfood (superżywności) ze względu na pozytywne oddziaływanie na organizm. Stanowi nie tylko bogate źródło składników odżywczych, ale też korzystnych fitosteroli, które przynoszą dobre efekty w łagodzeniu objawów przekwitania. Maca zmniejsza dyskomfort związany z uderzeniami gorąca, nadmiernym poceniem się, przy utracie energii, obniżeniu libido oraz dolegliwościach związanych z suchością pochwy. Sproszkowany korzeń Maca Bio Planet można dodawać do koktajli lub jogurtu. Z kolei Maca w kapsułkach sprawdzi się jako suplement na menopauzę.

Korzystny wpływ na zdrowie hormonalne kobiet zawiera siemię lniane i olej lniany, które są naturalnym źródłem lignanów, także zaliczanych do fitoestrogenów. Olej lniany tłoczony na zimno do diety dr Budwig dostarcza cennych kwasów Omega-3. Codzienne spożywanie oleju lnianego tłoczonego na zimno korzystnie wpłynie na utrzymanie zdrowia układu krążenia i nerwowego, co z pewnością wesprze działanie stosowanych suplementów przy menopauzie.

Niezwykle istotne w diecie w okresie menopauzy jest przyjmowanie produktów pełnoziarnistych, które są źródłem minerałów oraz błonnika pokarmowego. Rola błonnika roślinnego w diecie jest nieoceniona. Nie tylko jest konieczny dla zdrowia jelit, ale również odpowiada za prawidłową florę makrobiotyczną oraz właściwy poziom cholesterolu i glukozy w organizmie.

 

Naturalne suplementy na menopauzę, witaminy i minerały, a także dieta dostosowana do potrzeb kobiet z pewnością pozwolą na złagodzenie przykrych objawów towarzyszących przekwitaniu. Jeżeli potrzebujesz wskazówki jakie suplementy na menopauzę będą najskuteczniejsze, zapytaj o poradę naszych wykwalifikowanych doradców!

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl